HOME PROČ SE UČIT FRANCOUZSKY   Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
   (Matka Tereza)

Vaše motivace věnovat se francouzštině může být různá. Možná už obstojně zvládáte angličtinu a chtěli byste se naučit další světový jazyk, oficiální jazyk evropské unie, který má s angličtinou mnoho společného, byť pocházejí z odlišných jazykových rodin.

Třeba se chystáte na dovolenou do frankofonní země a rádi byste uměli víc, než jen francouzsky pozdravit. Nebo dokonce plánujete kratší či delší studijní či pracovní pobyt v zemi, kde je francouzština jazykem číslo jedna a, podle zkušenosti mnohých, často také jediným, kterým se zde domluvíte.

Nebo se Vám líbí francouzská kultura a umění a chtěli byste třeba jen rozumět tomu, o čem zpívá Váš oblíbený zpěvák. Možná máte francouzského partnera či partnerku a chcete urychlit Vaše učení francouzštině, abyste se později mohli efektivněji učit od něj/od ní.

Je také možné, že máte Vy nebo Vaše děti francouzštinu ve škole, ale rádi byste se naučili víc, prohloubili své znalosti a zlepšili své komunikační kompetence.

Důvodů proč se učit francouzsky je jistě nepočítaně, ale ať je to jakkoli, věřím, že právě Vaše motivace a zaměření na ten správný cíl je jedním z klíčů k tomu, aby naše společná práce byla úspěšná.